Oktyabrın 24-də Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında tanınmış rejissor Ələkbər Tağızadənin librettosu və quruluşunda hazırlanmış “Sən kralsan” tamaşasının premyerası keçirilib.
XX əsrin əfsanəvi müğənni və aktyoru – “rok-n-rollun kralı” Elvis Preslinin ölməz mahnıları əsasında səhnələşdirilən müzikl tamaşaçılar tərəfindən böyük maraq və alqışlarla qarşılanıb.
Səhnə əsərinin musiqi rəhbəri və quruluşçu dirijoru Cavad Tağızadə, quruluşçu rəssamı Vüsal Rəhim, baletmeysteri Kamilə Əliyeva, xormeysteri Əməkdar artist Vaqif Məstanov, dirijoru Səməd Süleymanlı, konsertmeysteri Prezident təqaüdçüsü Kamil Həsənov, işıq rəssamı Rafael Vaqifoğlu, rejissor assistentləri isə Tamilla Aslanova və Polina Fyodorovadır.
Tamaşanın ilk nümayişində Əməkdar artist İlham Nəzərov (Elvin), aktyorlar Rauf Babayev (Elvis Presli), Leonid Klets (Mayor Braun), Olqa Georgieva (Roza), Aydan Həsənova (Merilin), Sübhan Rüstəmov (Stiv), Mübariz Nağıyev (səs), həmçinin xor və balet artistləri iştirak ediblər.
Qeyd edək ki, “Sən kralsan” 25 və 26 oktyabr tarixlərində də nümayiş olunacaq. Biletləri şəhərin bütün mərkəzləşdirilmiş kassalarından, “ASAN xidmət” mərkəzlərindən və iticket.az saytından əldə etmək mümkündür.

The premiere of the play "You Are the King" was greeted with applause
On October 24, the premiere of the play "You Are the King" prepared by the famous director Alakbar Taghizadeh and directed by him was held at the Azerbaijan State Academic Musical Theater.
The musical, staged based on the immortal songs of the legendary singer and actor of the 20th century - the "king of rock and roll" Elvis Presley, was met with great interest and applause by the audience.
The musical director and production conductor of the stage production are Javad Taghizadeh, production designer Vusal Rahim, ballet master Kamila Aliyeva, choir master Honored Artist Vagif Mastanov, conductor Samad Suleymanli, concert master Presidential pensioner Kamil Hasanov, lighting designer Rafael Vagifoglu, and assistant directors are Tamilla Aslanova and Polina Fyodorova.
The first performance of the play was attended by Honored Artist Ilham Nazarov (Elvin), actors Rauf Babayev (Elvis Presley), Leonid Klets (Major Brown), Olga Georgieva (Rosa), Aydan Hasanova (Marilyn), Subhan Rustamov (Steve), Mubariz Nagiyev (voice), as well as choir and ballet artists.
It should be noted that “You Are the King” will also be shown on October 25 and 26. Tickets can be purchased at all centralized box offices of the city, “ASAN service” centers and on the iticket.az website.