Akademik Musiqili Teatrın "Qadınım" tamaşası Gəncədə göstəriləcək
16 dekabr saat 19:00-da Fikrət Əmirov adına Gəncə Dövlət Filarmoniyasında Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının “Qadınım” tamaşası nümayiş olunacaq.
Türk dünyasının tanınmış yazıçı-dramaturqu Tuncər Çücənoğlunun “Matryoşka” pyesi əsasında hazırlanan bu tamaşanın quruluşçu rejissoru İradə Gözəlovadır.
Səhnə əsərinin süjet xəttində sevgi və ehtiras dolu iki aşiqdən bəhs olunur.
Türk retro müsiqilərinin səsləndirildiyi "Qadınım"da Əməkdar artist Nigar Şahmuradova, gənc aktyorlar Əmrah Dadaşov və Gültac Əlili, həmçinin teatrın xor və balet heyəti iştirak edəcəklər.
Tamaşasının quruluşçu rəssamı Vüsal Rəhim, xormeysteri Məlahət Qasımova, musiqi tərtibatçısı Əmrah Dadaşovdur.

Academic Musical Theater's performance "My Woman" will perform in Ganja
On December 16, at 19:00, the Azerbaijan State Academic Musical Theater's play "My Woman" will be performed at the Ganja State Philharmonic named after Fikrat Amirov.
The author of this play, based on the play "Matryoshka", is Tuncer Zhujenoglu, a well-known writer and playwright in the Turkic world, and the founding director is Irada Gozalova.
The plot of the stage play tells about two lovers full of love and passion.
Honored Artist Nigar Shahmuradova, young actors Emrah Dadashov and Gultaj Alili, as well as the theater's choir and ballet troupe will participate in "My Woman", where Turkish retro music is performed.
The production designer of the play is Vusal Rahim, the choirmaster is Malahat Gasimova, and the music arranger is Emrah Dadashov.