Musiqili Teatr Brestdə uğurla qarşılandı
Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının “Aysedora” (Z.Saqalov) mono tamaşası Belarus Respublikasının Brest şəhərində keçirilən 28-ci “Belaya Veja” Beynəlxalq Teatr Festivalında uğurla nümayiş olunub.
Belarus, Danimarka, Qazaxıstan, Rusiya, Tacikistan, Özbəkistan və digər dövlətlərin mədəniyyət, incəsənət və teatr nümayəndələrinin iştirak etdiyi ənənəvi festivalda ölkəmizi Musiqili Teatrın aktrisası Olqa Georgiyeva təmsil edib.
Brest Akademik Dram Teatrının səhnəsində sürəkli alqışlarla qarşılanan  “Aysedora” festivalın təşkilatçıları tərəfindən laureat diplomuna layiq görülüb və həmin mükafat tamaşanın quruluşçu rejissoru Cavid İmamverdiyevə təqdim olunub.
Qeyd edək ki, bu beynəlxalq tədbirin ötənilki layihəsində Əməkdar incəsənət xadimi, fəlsəfə doktoru Əliqismət Lalayev münsiflər heyətinin üzvü qismində iştirak edib, eyni zamanda, Əməkdar artist Şövqi Hüseynovun ifasında Musiqili Teatrın bir çox nüfuzlu beynəlxalq teatr layihələrində mükafatlara layiq görülmüş mono tamaşası – "Utancaq qız" (F.Dostoyevski, rejissor Cənnət Səlimova) oynanılıb.

Musical Theater was successfully welcomed in Brest
The mono play "Isadora" (Z. Sagalov) of the Azerbaijan State Academic Musical Theater was successfully performed at the 28th "Belaya Veja" International Theater Festival held in Brest, Republic of Belarus.
The actress of the Musical Theater Olga Georgiyeva represented our country at the traditional festival in which representatives of culture, art and theater from Belarus, Denmark, Kazakhstan, Russia, Tajikistan, Uzbekistan and other countries took part.
On the stage of the Brest Academic Drama Theater, "Isadora" was received with continuous applause and was awarded a laureate diploma by the organizers of the festival, and the award was presented to Javid Imamverdiyev, the production director of the play.
It should be noted that in last year's project of this international event, Honored artist, Doctor of Philosophy Aligismat Lalayev, , participated as a member of the jury, and at the same time, Honored artist Shovgi Huseynov performed the musical theater's mono performance, which was awarded prizes in many prestigious international theater projects - "Shy girl". (F. Dostoyevsky, directed by Jannat Salimova) was performed.