Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının səhnəsində mövsümün son premyerası – Anton Pavloviç Çexovun "6 №-li palata" əsəri əsasında hazırlanan "Palata" (səhnələşdirən: Bəhram Osmanov) tamaşasına daxili baxış keçirilib.
Janr etibarı ilə tragikomik düşüncə sayılan səhnə əsərinin quruluşçu rejissoru Ər-Toğrul, rejissoru Zaur Əliyev, quruluşçu rəssamı Vüsal Rəhim, rejissor assistenti Sevinc Məmmədovadır.
Cəmiyyətin ictimai-fəlsəfi problemlərinin ustalıqla əks olunduğu səhnə əsərində cərəyan edən hadisələr məhdud məkanda baş versə də, psixoloji təsir dairəsi hüdudsuzdur.
Bədii rəhbəri Əməkdar incəsənət xadimi, fəlsəfə doktoru Əliqismət Lalayev olan bu tamaşada obazları Ər-Toğrul (Dilənçi), Zaur Əliyev (Yevgeni Xobotov), Nicat Əli (Xəstə), Türkel Tariqpeyma (Professor), Hüseyn Əlili (Andrey Yefimiç), Fərid Rzayev (Nikita), Cəbrayıl Cəbrayılov (Şizofren), xor artisləri Rəşad Rüstəmli və Orxan Mirzəyev canlandıracaqlar.

An internal presentation of "Ward" was held in the Musical Theater
On the stage of the Azerbaijan State Academic Musical Theater, the last premiere of the season - the play "Ward" (staged by: Bahram Osmanov) based on Anton Pavlovich Chekhov's "Ward No. 6" was held.
Ar-Togrul is founder director of the play, which is considered a tragicomic thought by genre, is directed by Zaur Aliyev, set designer Vusal Rahim, assistant director Sevinj Mammadova.
Although the events unfolding in the play, which skillfully reflects the socio-philosophical problems of the society, take place in a limited space, the range of psychological influence is limitless.
The artistic director of this play is Honored Art Worker, Doctor of Philosophy Aligismet Lalayev, and the actors in this play are Ar-Toghrul (Beggar), Zaur Aliyev (Yevgeny Khobotov), Nijat Ali (The Patient), Türkel Tarigpeyma (Professor), Huseyn Alili (Andrey Yefimich), Farid Rzayev ( Nikita), Jabrayil Jabrayilov (Schizophrenic), choir artists Rashad Rustamli and Orkhan Mirzayev.