Musiqili Teatrın əməkdaşları Parisdə çıxış etdilər...
Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü ərəfəsində Parisdə Azərbaycan səfirliyinin Mədəniyyət Mərkəzində xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının baş baletmeysteri Əməkdar artist Emin Əliyev və baletmeysteri Kamilə Əliyeva da iştirak ediblər.
“Cəngi” (Ü.Hacıbəyli) sədaları altında səhnəyə çıxan balet ustaları digər klassik və milli rəqs kompozisiyalarını da təqdim ediblər.
“Heydər Əliyev İli” çərçivəsində həyata keçirilən bu layihədə iştirakından məmnunluğunu bildirən Əməkdar artist səfər təəssüratlarını bizimlə bölüşüb: “Demək olar ki, indiyə qədər dünyanın 50-dən çox ölkəsində Azərbaycan mədəniyyətini böyük sevgi ilə  təmsil etmişəm. Ulu öndərin 100 illiyinə həsr olunan gecəyə də tərəf-müqabilim, baletmeyster Kamilə Əliyeva ilə dəvət olunmuşdum və orada çıxışlarımız maraqla qarşılandı. İştirakımız üçün şərait yaradan Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinə, Musiqili Teatrın rəhbərliyinə, ölkəmizin Fransadakı səfiri Leyla Abdullayevaya və tədbirin təşkilatçılarına dərin minnətdarlığımızı bildiririk. Fürsətdən istifadə edib qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibəti ilə hər kəsi təbrik edirik”.

The crew of the Musical Theater was performed in Paris.
On the eve of the Unity Day of World Azerbaijanis, an event was held at the Cultural Center of the Azerbaijan Embassy in Paris, dedicated to the 100th anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev. The event witnessed the participation of Emin Aliyev, the Chief Ballet Master of the Azerbaijan State Academic Music Theater, and ballet master Kamila Aliyeva.
Under the melodies of "Cengi" by Uzeyir Hajibeyli, the ballet masters took the stage, presenting other classical and national dance compositions. Expressing satisfaction with their participation in the project within the framework of "Heydar Aliyev Year," Emin Aliyev, a Honored Artist, shared his impressions of the journey: "I have represented Azerbaijani culture with great love in more than 50 countries around the world. For the night dedicated to the 100th anniversary of the great leader, I was invited along with ballet master Kamila Aliyeva, and our performances were well-received. We express our deep gratitude to the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the leadership of the Music Theater, Ambassador Leyla Abdullayeva of Azerbaijan in France and the organizers of the event for creating conditions for our participation. Taking this opportunity, we congratulate everyone on the upcoming Unity Day of World Azerbaijanis and the New Year."