Aktrisa Dilarə Əliyeva Musiqili Teatrdakı yeni obrazından danışdı
Əməkdar artist Dilarə Əliyeva Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında librettosu Xalq yazıçısı Anara, musiqisi Xalq artisti Vasif Adıgözəlova məxsus “Adamın adamı” tamaşasında Nazlı-qəmzəli obrazını canlandıracaq.
Əməkdar incəsənət xadimi Əsgər Əsgərovun quruluşunda hazırlanan səhnə əsərində məşqlərini uğurla davam etdirən aktrisa bu barədə ümumi təəssüratlarını bölüşüb:
“Bir neçə ay öncə Musiqili Teatrın rəhbəri, Əməkdar incəsənət xadimi Əliqismət Lalayevdən “Adamın adamı” tamaşasında Nazlı-qəmzəli obrazını ifa etmək üçün təklif aldım. Lakin xaraktercə mürəkkəb olan bu rolun məsuliyyətini dərk etdiyimdən dərhal qərar verməkdə çətinlik çəkdim. O vaxt teatrın bu təklifini ailəmlə də müzakirə etdim və müsbət qarşılanması məni daha da ruhlandırdı… Hazırda səhnə əsəri üzərində işlər davam edir… Tamaşaçılar məni daha çox televiziya ekranlarından tanıyırlar və düşünürəm ki, teatr səhnəsindəki oyunum da onlar üçün maraqlı olacaq”.
Göstərilən doğma münasibətə görə teatr rəhbərliyi başda olmaqla, kollektivə təşəkkürünü bildirən Dilarə xanım Musiqili Teatrla əməkdaşlığından məmnun olduğunu vurğulayıb.
Qeyd edək ki, aktrisa ilə yanaşı, tamaşada Xalq artistləri Fatma Mahmudova, Pərviz Məmmədrzayev, Əməkdar artistlər Ələkbər Əliyev, Əkbər Əlizadə, Çingiz Əhmədov, Şövqi Hüseynov, Almaz Ələsgərova, İqrar Salamov, aktyorlar Nicat Əli, Ülviyyə Əliyeva, Türkel Tariqpeyma, Hüseyn və Gültac Əlili, Şaban Cəfərov, Gülcahan Salamova, Elxan İsmayılov, Ruslan Mürsəlov, İbrahim Əlizadə, Hidayət Əliyev, Nigar Qarayeva, Günay Qasımova, Cəbrayıl Cəbrayılov da iştirak edəcəklər.
Səhnə əsərinin quruluşçu dirijoru Əməkdar incəsənət xadimi Fəxrəddin Atayev, quruluşçu rəssamı Əməkdar rəssam Nabat Səmədova, quruluşçu baletmeysteri Əməkdar artist Nigar Şahmuradova, xormeysteri Əməkdar artist Vaqif Məstanov, dirijoru Səməd Süleymanlı, rejissoru Elməddin Dadaşov, konsertmeysteri Fidan Əliyeva, rejissor assistenti Tamilla Aslanovadır.

Actress Dilara Aliyeva talked about her new role in the Musical Theater
Honored artist Dilara Aliyeva will portray the character of Nazli-Gamzeli in the performance "Man of Man" by People's Writer Anar and Music by People's Artist Vasif Adigozelov at the Azerbaijan State Academic Musical Theater.
The actress, who successfully continued her training in the stage play produced by the honored artist Asgar Asgerov, shared her general impressions about it:
"A few months ago, I received an offer to perform the role of Nazli-Gamzali in the play "Man of Man" from Aligismet Lalayev, the head of the Musical Theater, Honored Art Figure. However, as I realized the responsibility of this role, which is complex in nature, I had difficulty in making a decision right away. At that time, I discussed this offer of the theater with my family, and I was encouraged by its positive reception... At the moment, work on the stage work continues... The audience knows me more from television screens, and I think that my play on the theater stage will be interesting for them as well."
Mrs. Dilara expressed her gratitude to the team, especially the theater management, for the kind attitude shown, and emphasized that she is happy with her cooperation with the Musical Theater.
It should be noted that, in addition to the actress, people's artists Fatma Mahmudova, Parviz Mammadrzayev, Honored artists Alakbar Aliyev, Akbar Alizade, Chingiz Ahmadov, Shovgi Huseynov, Almaz Alasgarova, Igrar Salamov, actors Nijat Ali, Ulviyya Aliyeva, Turkel Tariqpeyma, Huseyin and Gultaj Alili will be in the performance.
Shaban Jafarov, Guljahan Salamova, Elkhan Ismayilov, Ruslan Mursalov, Ibrahim Alizadeh, Hidayat Aliyev, Nigar Garayeva, Gunay Gasimova, Jabrayil Jabrayilov will also participate.
The conductor of the stage work is the Honored Art Worker Fakhreddin Atayev, the stage designer is the Honored Artist Nabat Samadova, the choreographer is the Honored Artist Nigar Shahmuradova, the choreographer is the Honored Artist Vagif Mestanov, the second conductor is Samad Suleymanli, the director is Elmeddin Dadashov, the concertmaster is Fidan Aliyeva, the director's assistant is Tamilla Aslanova.