Musiqili Teatrda "Sevənlərindir dünya"nın məşqləri gedir
Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrında yazıçı-dramaturq Əmir Pəhləvanın "Sevənlərindir dünya" əsəri əsasında eyniadlı tamaşanın məşqləri gedir.
Süjet xəttində real sevgi hekayəsi dayanan müasir məişət komediyasının quruluşçu rejissoru rejissor Elməddin Dadaşovdur.
Tamaşada özbək (Müyəssər) və azərbaycanlı (Şərif) iki gəncin sevgi tarixçəsindən bəhs olunur.
Ümumiyyətlə, əsərin qəhrəmanları cəmiyyətimizdəki sadə və maraqlı xarakterləri ilə heç kəsdən seçilməyən insanların prototipləridir.
Səhnə əsərinin baletmeysteri Kamilə Əliyeva, səhnə tərtibatı və geyim üzrə quruluşçu rəssamı Sənan Fətullazadə, musiqi tərtibatçısı Məhəmməd Məmmədov, rejissor assistenti Tamilla Aslanovadır.
Tamaşada Əməkdar artistlər Nadir Xasiyev, İqrar Salamov, aktyorlar Əliməmməd Novruzov, Elçin İmanov, Güldanə Əzimova, Gülnarə Əzizova, Rəsmiyyə Nurməmmədova, Emin Zeynallı, Ayan Qurbanova, Nəzrin İsmayılzadə, Ruslan Mürsəlov, Telnaz Hüseynova, Ofeliya Məmmədova, Nərmin Əliyeva, Murad Əliyev, Cəbrayıl Cəbrayılov, Cəlal İsayev iştirak edəcəklər.

The rehearsals for "The World Belongs to Those Who Love" are underway at the Musical Theater
Rehearsals are underway for a play based on the work "The World Belongs to Those Who Love" by writer-dramaturge Amir Pahlavan at the Azerbaijan State Academic Musical Theater. The founder and director of this modern domestic comedy, which is based on a story of true love, is director Elmaddin Dadashov.
The play discusses the love story of two young people, an Uzbek (Muyesser) and an Azerbaijani (Sherif).
In general, the characters in the work are prototypes of ordinary and interesting individuals in our society that are not chosen from anyone. The ballet master of the stage is Kamila Aliyeva, the founder of the stage design and costumes is painter Senan Fetullazade, the composer is Mahammad Mammadov, and the director's assistant is Tamilla Aslanova.
The honored artists Nadir Khasiyev and Igrar Salamov, as well as actors Alimammad Novruzov, Elchin Imanov, Guldana Azimova, Gulnara Azizova, Rasmiyya Nurmammadova, Emin Zeynalli, Ayan Gurbanova, Nazrin Ismayilzada, Ruslan Mursalov, Telnaz Huseynova, Ophelia Mammadova, Narmin Aliyeva, Murad Aliyev, Jabrayil Jabrayilov, and Jalal Isayev will take part in the play.