Akademik Musiqili Teatrın aktyorları “Səbail Şəhidləri” abidə - kompleksinin açılışında
Noyabrın 2-də Səbail rayonunun Badamdar qəsəbəsində Vətən uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin əziz xatirəsini əbədiləşdirmək məqsədilə “Səbail Şəhidləri” abidə kompleksinin açılış mərasimi keçirilib.
Əvvəlcə şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib, abidə kompleksinin önünə gül dəstələri düzülüb.
Səbail Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vüqar Zeynalov, millət vəkilləri Nigar Arpadarai və Aqil Abbas, RİHB-nın müavinləri, rayonun hüquq-mühafizə orqanlarının rəhbərləri, YAP Səbail rayon təşkilatının sədri Muxtar Nağıyev, RİHBA-nın məsul əməkdaşları, rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri və şəhid ailələri iştirak ediblər.
Tədbir Azərbaycan Dövlət Akademik Musiqili Teatrının quruluşçu rejissoru Samir Qulamovun ssenarisi və quruluşunda hazırlanan “Bizə bir nəfəs qədər yaxınsınız” adlı ədəbi-bədii kompozisiyası ilə davam etdirilib.
Kompozisiyada tarzən Səxavət Məmmədovun müşayiəti ilə teatrın tanınmış aktyorları Gülnarə Abdullayeva, Mehriban Zaliyeva, Gülnarə Əzizova, Gültac Əlili, Səmədzadə Xasiyev, İbrahim Əlizadə, Əmrah Dadaşov çıxış ediblər. Onların ifaları alqışlarla qarşılanıb, hər kəsdə xoş, zərif duyğular oyadıb. İştirakçılar bir daha 44 günlük müharibədə Vətən uğrunda şəhid olan igidlərimizin əziz xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.

Actors of the Academic Musical Theater participated at the opening of the "Sabail Martyrs" monument-complex
The opening ceremony of the "Sabail Martyrs" monument complex was held on November 2, in the Badamdar settlement of Sabail region in order to perpetuate the dear memory of our martyrs who died for the Motherland.
First, the memory of our martyrs was commemorated with a minute of silence; and then flowers were arranged in front of the monument complex.
The head of Sabail District Executive Power Vugar Zeynalov, MPs Nigar Arpadarai and Agil Abbas, deputies of the National Security Agency, heads of the law enforcement agencies of the region, Mukhtar Naghiyev, the chairman of the YAP Sabail regional organization, responsible employees of the National Security Agency, representatives of the regional public and families of the martyrs took part in the meeting.
The event continued with the literary-artistic composition "You are close to us like a breath” written and staged by Samir Gulamov who is the director of the Azerbaijan State Academic Musical Theater.
Famous actors of the theater: Gulnara Abdullayeva, Mehriban Zaliyeva, Gulnara Azizova, Gultaj Alili, Samadzade Khasiyev, Ibrahim Alizade, Amrah Dadashov performed in the composition accompanied by Sakhavat Mammadov.
Their performances gained applause and evoked pleasant and tender emotions in everyone. The participants once again paid their respects to the dear memory of our heroes who were martyred for the Motherland in the 44-day war.