“Amerikalı kürəkən” yenidən Akademik Musiqili Teatrın səhnəsinə qayıdır
Yazıçı-dramaturq, Əməkdar mədəniyyət işçisi Marat Haqverdiyevin eyniadlı əsəri əsasında və  görkəmli bəstəkar,  Ramiz Mirişlinin musiqiləri ilə hazırlanan bu tamaşanın quruluşçu-rejissoru Xalq artisti, "Şöhrət” ordenli  professor  İlham Namiq Kamaldır.
`    Qeyd edək ki, səhnəyə qoyulduğu gündən (29 may 2010-cu ildən) böyük maraqla qarşılanan bu tamaşanın 55-ci nümayişi yeni aktyor heyəti ilə oynanılacaq.
Səhnə əsərində rolları  xalq artisti İlham Namiq Kamalla yanaşı, Xalq artisti Fatma Mahmudova, Əməkdar artistlər Ələkbər Əliyev, Əkbər Əlizadə, İqrar Salamov, aktyorlar Rəsmiyyə Nurməmmədova, Səmədzadə Xasıyev,  Gültac Əlili, Ruslan Mürsəlov, Gülnarə Əzizova, Nigar Qarayeva, Mehriban Rəcəbova ifa edəcəklər.
"Amerikalı kürəkən" tamaşasına baxmaq istəyən hər kəs biletləri şəhərin mərkəzləşdirilmiş kassalarından, “ASAN xidmət” mərkəzlərindən və “İticket.az” saytından əldə edə bilər. Kollektiv sifarişlər  qəbul olunur.

The "American son in law" returns to the stage of the Academic Musical Theater
The performance "American son in law" will be performedagain at the Azerbaijan State Academic Musical Theater.
People’s Artist, Professor Ilham Namig Kamal of the Order of Glory, directs the play, based on the play of the same name by writer-dramatist, Honored Cultural Worker Marat Hagverdiyev and with the music of prominent composer Ramiz Mirishli.
It should be noted that the 55th performance of this play, which has been met with great interest since its first staging (May 29, 2010), will be performed by a new cast.
Along with People's Artist Ilham Namig Kamal, People's Artist Fatma Mahmudova, Honored Artists Alakbar Aliyev, Akbar Alizade, Igrar Salamov, actors Rasmiyya Nurmammadova, Samadzade Khasiyev, Gultaj Alili, Ruslan Mursalov, Gulnara Azizova, Nigar Garayeva, and Mehriban Rajabova will play the roles in the play.
Anyone who wants to watch the performance "American Groom" can get tickets at the centralized ticket offices of the city, "ASAN service" centers and "Iticket.az". Collective orders are accepted.